Τατιάνα Κονιάκ-Κοτσαμπακίδου

• Οικογενειακή κατάσταση: Παντρεμένη με δύο παιδιά
  • Υπηκοότητα: Ελληνική
  • Ημερομηνία γέννησης: 18 Σεπτεμβρίου 1952
  • Τόπος γέννησης: Τασκένδη ( Ε.Σ.Σ.Δ.)
  • Διεύθυνση: Γεννηματά 6, Βύρωνας, Αθήνα
  • Τηλέφωνο: 6945849500

ΣΠΟΥΔΕΣ:

• 1968: Αποφοίτησε από τη μουσική σχολή της Τασκένδης.
  • 1969: Συνέχισε τις σπουδές της στην Κρατική Μουσική Σχολή ( Ωδείο) της πόλεως Τερμεζ.
  • 1975: Ολοκλήρωσε πλήρη σειρά μαθημάτων της Κρατικής Μουσικής Σχολής ( Ωδείο) της πόλεως Τασκένδης.
  • 1981: Αποφοίτησε από το Κρατικό Ινστιτούτο Πολιτισμού με την ειδικότητα < Πολιτιστική-μορφωτική εργασία, Διεύθυνση Χορωδίας>

ΑΠΟΝΟΜΕΣ:

• 1975: Με απόφαση της Κρατικής Επιτροπής, της απονεμήθηκε η ειδικότητα της Καθηγήτριας πιάνου, της Συνοδεύτριας, της Καλλιτέχνιδας ( Αρτίστας) Συγκροτήματος.
  • 1981: Με απόφαση της Κρατικής Εξεταστικής Επιτροπής, της απονεμήθηκε η ειδίκευση < Ινστράκτορας Πολιτισμού- Μορφωτικού δικτύου και Διευθυντής Ερασιτεχνικού Χορωδιακού Συγκροτήματος.
  • 1981: Της απονεμήθηκε ο τίτλος του Μαγίστρου Παιδαγωγικών Επιστημών.

ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ:

Παρέδιδε σεμινάρια για μαθητευόμενους δασκάλους διδάσκοντας τη μέθοδο διδασκαλίας της.

ΒΡΑΒΕΙΑ:

Βραβεύτηκε δύο φορές από το Υπουργείο Πολιτισμού της Τασκένδης για τα σεμινάρια και τις συναυλίες τις οποίες έδινε με τους μαθητές της σε ωδεία της πόλης.

ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ:

• 1971 – 1991 ( δεκαεννιά χρόνια και εννέα μήνες): Εργάστηκε στη Μουσική Σχολή ως Παιδαγωγός στην τάξη του πιάνου.
  • 1993 – 1998: Εργάστηκε στο Ωδείο Καλαμακίου ως Καθηγήτρια πιάνου

Κι από το Σεπτέμβριο του 1998 μέχρι σήμερα εργάζεται στο Διεθνές Ωδείο Αθήνας ( Άνω Ηλιούπολη).